Ürün Adı: Bilim Tırı

Hedef Kitle: 8 Yaş ve Üzeri

Ürün açıklaması:

MOBİLİM-MATEMATİK: Fizik, kimya, biyoloji temel bilimlerinin ve mühendislik bilimlerinin uygulanmasında hesaplamalar önemli bir yere sahiptir. Öğrencilerin okul yaşamlarında en çok sordukları soru “Matematiksel bilgilerin hayatlarında nerede kullanacağız?”. Bu Mobilim Tırı ile matematiğin olasılık, geometri gibi konuları için yapılan düzenekler ile basit olarak matematiksel işlemler anlaşılabilecek ve kalıcı öğrenme sağlanmış olacaktır. Matematik alanı 4 adet düzeneğin yer aldığı grubu kapsamaktadır.

MOBİLİM-MEKANİK: Fiziğin alt alanlarından biri olan mekanik makine mühendisliğin gibi alanlarda oldukça kullanılan bilimsel verileri içerir. Bu veriler çok karmaşık gibi görünse de sistemler ile buluştuklarında günlük yaşamda kullanışlı olan makinelerin oluşturulmasında kullanılır. Hareket aktarım elemanlarının anlatıldığı mekanik alanında toplamda 4 düzenek bulunmaktadır.

MOBİLİM-MÜZİK: Fiziğin sanat ile buluşmasının en güzel ve eğlenceli hali sesler ile müzik yapabilmektir. Müzik yapmak için çeşitli araçlar vardır. Bu alanda yer alan daha lazerli müzik aleti, ses tüpleri, ksilofon ve gitar telleri deney düzenekleri ile müzik yaparken ses dalgaları ve frekans hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Süre: 1 saat

Kapasite: 30 öğrenci

Ziyaretçi Deneyimi: Müzik, mekanik, matematik konularında çeşitli düzeneklerin olduğu ve temel bilimlerin kolay anlaşılmasını sağlayan uygulanabilir gezici bilim merkezi ile öğrenilen bilgilerin pratiğe dönüşmesinin sağlandığı alandır.